jakie są zalety mieszkania w Rudzie Śląskiej

Jakie są zalety mieszkania w Rudzie Śląskiej?

W Aglomeracji Górnośląskiej statystycznie o zatrudnienie nie jest trudno. Praktyka jednak dowodzi iż o pracę w Rudzie Śląskiej wcale nie jest tak prosto. Większość mieszkańców miasta pracuje poza nim, często dojeżdżając do pracy w  Katowicach.

Zatrudnienie w Rudzie śląskiej to głównie praca dla osób związanych z przemysłem węglowym i paliwowym. Kopanie wciąż działające w Rudzie zatrudniają górników i specjalistów z górnictwem związanych. Ponadto jak w  każdym większym mieście nie brakuje i tutaj centrów handlowych, punktów usługowych. Jednym z ciekawszych miejsc pracy na terenie Rudy Śląskiej są obiekty rekreacyjne jak basen i hala sportowa, lokalne muzeum, park linowy.

Mimo wszystko wiele firm z Rudy Śląskiej ucieka do Katowic, do stolicy aglomeracji. Tak też bywa z ośrodkami zdrowia, edukacji. Likwidowane poradnie zdrowia, szkoły, szkoły językowe to obraz smutny dla mieszkańców. Jednocześnie Ruda Śląska rozbudowuje swe osiedla mieszkalne. Powstają co rusz nowe szeregowce i domy jednorodzinne.

Co zatem sprawia że ludzie chcą mieszkać w tym mieście? Odpowiedź nasuwa się jedna. Miasto jest tańsze od Katowic pod względem nieruchomości jak i opłat eksploatacyjnych, a jednocześnie doskonale skomunikowane z centrum aglomeracji. Warto dodać iż również do Gliwic, wielkiego ośrodka przemysłowego i pojemnego rynku pracy Ruda Śląska ma dobre połączenie i niewielką odległość. Mając na względzie położenie wśród lasów wiele dzielnic Rudy jest niezwykle atrakcyjnych.