handel bezpośredni

Handel bezpośredni

Niektóre osoby cechują się bardzo dobrym zmysłem sprzedażowym, umiejętnością zgrabnego zareklamowania pewnych produktów innym osobom, tak, by zechciały je kupić. Taki talent nie powinien się zmarnować – ci, którzy mają potencjał do bycia dobrymi sprzedawcami, powinni zarabiać w systemie prowizyjnym, czyli otrzymywać zyski od sprzedanych produktów, a nie stałą pensję w sklepie stacjonarnym.

Sklepy stacjonarne często ograniczają sprzedawców i robią z nich kasjerów, których zadaniem jest głównie ekspozycja towaru i jego kasowanie. Natomiast dobra praca w Rudzie Śląskiej może być pracą w handlu bezpośrednim, gdzie trzeba jeździć do klientów i osobiście prezentować im działanie różnych produktów. Często bywa tak z nowoczesnym sprzętem AGD, na przykład odkurzaczami z funkcją prania, czy robotami kuchennymi. Aby je dobrze sprzedawać, nie wystarczy tylko wystawić je na sprzedaż i przyczepić karteczki z ceną. Trzeba zaprezentować klientowi ich zalety, możliwości i świetne funkcje, których nie znajdziemy w klasycznych produktach tego typu dostępnych w sklepach.

Sprzedaż bezpośrednia dotyczy często kosmetyków czy chemii domowej i przynosi bardzo dobre rezultaty, szczególnie gdy wiemy komu to sprzedawać i jak to reklamować. Jeśli mamy prawo jazdy i możliwość bezpośredniego odwiedzania klientów, możemy zabawić się w taką sprzedaż bezpośrednią – sami zdecydujemy wtedy ile czasu na to poświęcimy, a co najważniejsze – nie ma górnej granicy zarobków, ponieważ ile uda nam się zarobić, tyle trafia do naszej kieszeni!