pomysł na karierę zawodową

Dobry pomysł na własną karierę

Aby zbudować swoją karierę, trzeba mieć na nią pomysł. Tak naprawdę nie wystarczy tylko iść za tłumem – a wręcz nie wolno tego robić. Jeśli wszyscy znajomi idą na studia, my również możemy się na nie udać. Jednak musimy brać pod uwagę nie umiejętności i aspiracje swoich kolegów z klasy, lecz własne. Jeśli zawsze tak naprawdę interesowało nas coś innego niż kolegów, to nie ma potrzeby iść tam, gdzie oni.

Dla osób, które naprawdę mają na siebie pomysł, zawsze znajdzie się dobra praca w Bieruniu, która będzie przynosiła pracę i satysfakcję. Myśląc o własnej karierze, trzeba sobie zadać pytanie. Czy lubimy pracę siedzącą, czy w ruchu? Czy jesteśmy artystycznymi duszami, czy raczej odtwórcami? Czy potrafimy i lubimy słuchać, doradzać, przebywać między ludźmi? Ile jesteśmy w stanie dać z siebie, by spełniać się zawodowo? Jaki tryb pracy by nam odpowiadał? Czego oczekujemy od pracy?

Takich pytań należy sobie zadawać wiele, by jak najlepiej ukierunkować siebie na właściwą drogę. By wiedzieć, czego absolutnie nie chce się w życiu robić, a co nas pociąga, choć zawsze wydawało się, że nie mamy ku temu predyspozycji. Czasem różne umiejętności można w sobie wyrobić w toku pracy, wystarczy tylko dać sobie szansę. Nie zawsze nasz przyszły zawód jawi nam się jasno. Czasem potrzeba lat, prób i błędów, by odkryć w sobie prawdziwe powołanie do czegoś. Gdy już się uda to odkryć, często jesteśmy zdziwieni, że tak dużo czasu zajęło nam odkrycie czegoś tak oczywistego – że mamy talent akurat do takiej pracy!