strefa ekonomiczna

Bliskość strefy ekonomicznej

Śląsk to jeden z regionów o najniższym bezrobociu mimo tak gęstego zaludnienia. Pyskowice to już nie aglomeracja, ale wciąż blisko do Katowic i miast aglomeracji katowickiej. Co za tym idzie osoby które nie umieją znaleźć pracy w Pyskowicach szukają pracy w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu i Rudzie Ślaskiej, gdzie ją znajdują. Sporo osób uderza do dużych firm zlokalizowanych pod Gliwicami i oferujących rozmaite miejsca pracy. Są to głównie magazyny, centra logistyczne, ale również fabryki. Nie wszyscy oczekują pracy w fabryce, jednak należy zauważyć, że praca w zakładach przemysłowych to nie tylko operator taśmy czy pakowacz, ale również kierownik zmiany czy kierownik zespołu, brygadzista, a także specjalista ds. planowania produkcji, logistyki.

Zarówno na niższych jak i wyższych stanowiskach można znaleźć zatrudnienie w strefie ekonomicznej. Jeżeli nie potrafimy sami dotrzeć do pracodawców warto skorzystać z ofert pośrednictw pracy, agencji pracy tymczasowej, które chętnie przyjmują pracowników, również do przyuczenia.  Pobliska strefa ekonomiczna to ogromne ułatwienie dla wszystkich którzy szukają pracy w Pyskowicach.

W przemyśle i produkcji zarabia się całkiem dużo, stąd też warto jest przejrzeć oferty pracy w Pyskowicach oraz strefie ekonomicznej pod Gliwicami. Pyskowice same w sobie oferują wiele miejsc pracy jednak w sposób naturalny większość osób wybiera Gliwice. Przeglądając oferty pracy z lokalnych firm znajdziemy przegląd wszelkich branż, głównie specjalistów.