autolaweta

Auto laweta

W dzisiejszych czasach niemal każda rodzina posiada samochód lub nawet dwa. Jest to wygodny środek komunikacyjny, zwłaszcza jeżeli posiada się dzieci. Można wtedy bez względu na pogodę zapakować rodzinę w auto i pojechać na zakupy czy też na wypad za miasto w celu spędzenia czasu z dala od zgiełku.

Duża liczba samochodów oznacza dużą liczbę usterek jakie mogą się przydarzyć w podróży. Zawsze można przebić oponę czy też nasze auto ulegnie usterce takiej iż nie będzie możliwości dalszej kontynuacji jazdy. W takiej sytuacji gdy samochód nie może się dalej poruszać, z pomocą przychodzi pomoc drogowa. Wzywamy telefonicznie pomoc, która przyjeżdża na miejsce gdzie znajduje się unieruchomione auto i zawozi na lawecie do warsztatu wskazanego przez klienta lub do własnego.

Nie każdy jednak może prowadzić taką lawetę i potrzebne są do prowadzenia takiego pojazdu odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje. Dowiadujemy się tego z ogłoszenia zamieszczonego na jednym z portali zawierającym ogłoszenia o pracy. Ogłoszenie dotyczy pracy jako kierowca lawety w miejscowości Strumień w województwie śląskim. Praca w Strumieniu jest dostępna dla kierowców posiadających prawo jazdy kat C. ten typ prawa jazdy uprawnia do kierowania pojazdem, którego masa całkowita przekracza 3,5 T. Oprócz tego pracodawca zaznaczył w ogłoszeniu, że osoba ubiegająca się o to stanowisko pracy musi wykazać się min. dwuletnim doświadczeniem w pracy na stanowisku kierowcy. Pracodawca nie chce zatrudniać „świeżych” kierowców, ponieważ osoby niedoświadczone w jeździe stwarzają większe ryzyko wypadku drogowego.